Ndërlidhjet

ZAGREB/PRISHTINË


Ministri i Jashtëm i Greqisë, Georges Papandreu duke qarkulluar Ballkanin në kuadrin e presidencës së radhës së vendit të tij me Bashkimin Evropian, ka shfaqur mbështetjen për ambicjet e Kroacisë që të paraqesë së shpejti kandidaturën e saj për anëtarësim në Bashkësi.
Georges Papandreu nesër shkon për vizitë në Kosovës ku do të takojë zyrtarë vendorë dhe ndërkombëtarë.
Gjatë vizitës në Zagreb Papandreu ka shfaqur besimin se “në Evropën e ardhëshme të zgjeruar vendet e Ballkanit perëndimorë duhet të jenë pjesë e kësajë Bashkësie”.
XS
SM
MD
LG