Ndërlidhjet

BAGDAD


Presidenti irakian , Saddam Hussein në një fjalim drejtuar kombit ka thënë se Iraku ka mobilizuar forcat e veta dhe do të mposhtë trupat e Shteteve të Bashkuara nëse ata ndërmarrin invadimin e vendit të tij.
Shtetet e Bashkuara dhe Britania po grumbullojnë trupat në Gjirin persik për sulm të mundëshëm kundër Irakut, të cilin e akuzojnë se posedonë dhe zhvillonë armë për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG