Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike tha se ka bastisur një xhami në Londër dhe ka arrestuar 7 njerëz, në kuadër të hetimeve për prejardhjen e gazit helmues, të quajtur ricin, i cili ditë më parë u zbulua në qytet.
Policia ka bërë të ditur se arrestimet në fjalë janë bërë mbështetur në ligjet e reja të kundër-terrorizmit.
XS
SM
MD
LG