Ndërlidhjet

LONDËR/PARIS


Kryeministri Tony Blair tha se Britania mundë të mbështesë luftë të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut pa mbështejen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
Presidenti Francez, Jacques Chirac dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroeder u takuan në Paris e thanë se duhet të bëhet gjithëçka për të shmangur luftën në Irak.
XS
SM
MD
LG