Ndërlidhjet

BAGDAT


Një person i pajisur me thika është arrestuar nga autoritetet irakene, ndërsa po përpiqej të hynte në ndërtesën ku gjenden inspektorët e armëve të Kombeve të Bashkuara, në Bagdat.
Po kështu njoftohet dhe për një tjetër incident, ku një person është përpjekur të ndalojë automjetet e inspektorëve.
Ndërkaq pritet që krerët e inspektorëve të paraqesin të hënën para Këshillit të Sigurimit raportin për punën e tyre 2 mujore në Irak.
XS
SM
MD
LG