Ndërlidhjet

DAVOS


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell thotë se formimi i shtetit demokratik dhe të zbatueshëm palestinez është i mundshëm në vitin 2005, nëse palestinezët mposhtin terrorizmin.
Duke folur në Forumin Botëror Ekonomik në Davos, Powell i ka bërë thirrje Izraelit që të ndërpresë me ndërtimin e vendbanimeve të kolonëve ebrej në Bregun Perëndimor dhe në Brezin e Gazës.
XS
SM
MD
LG