Ndërlidhjet

BUJANOC


Me rastin e trevjetorit të vrasjes së vllezërve Isa dhe Shaip Saqipi, në Dobrosin është mbajtur një tubim përkujtimor ku kanë marrë pjesë qytetarë nga Bujanoci e Presheva si edhe nga Gjilani.
Dy vllezërit Saqipi u vranë në 26 janar të 1999-tës dhe u varrosën në Dobrosin, me ç,arst për herë të parë ishin paraqitur luftëtarët e UÇPBM-së së dikurshme.
XS
SM
MD
LG