Ndërlidhjet

UASHINGTON


Një helikopter i ushtrisë amerikane në Afganistan është rrëzuar disa kilometra largë bazës ajrore Bagram gjatë një misioni trajnimi rutinor dhe konfirmohet se ka patur edhe viktima.
Zëdhënësi i ushtrisë amerikane tha se aktualisht nuk duket që incidenti të jetë i ndërlidhur me aksion armiqësor.
XS
SM
MD
LG