Ndërlidhjet

BAGDAD


Kryeinspektorët e Kombeve të Bashkuara për armatimin, Hans Blix dhe Mohamed ElBaradei kanë pranuar ftesën që në 8 shkurt të vizitojnë Bagdadin për bisedime, para se të paraqesin në Këshillin e Sigurimit raportin e ardhëshëm.
Ndërkaq, ekipet e inspektorëve që gjurmojnë për programe të armëve të ndaluara në Irak kanë vizituar sot të paktën shtatë lokacione.
XS
SM
MD
LG