Ndërlidhjet

PRISHTINË


Zëdhënësi i presidentit të Kosovës, Muhamet Hamiti thotë se strategjia e re e Beogradit për Kosovën është vetëm “iluzion serb” dhe se “nuk do të ketë kthim të forcave serbe”.
“Kosova aktualisht ndërton mëvetësin e saj, deri në njohjen e pavarësisë dhe ka institucionet e veta të cilat do të sigurojnë sovranitetin në gjithë territorin e saj”, ka thënë Muhamet Hamiti.
XS
SM
MD
LG