Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon është takuar sot me liderin e laburistëve Amram Micna, në përpjekje për të formuar koalicionin e gjerë qeveritar.
Përmes një deklarate, pas takimit zyra e Sharonit, ka theksuar se kryeministri ka kërkuar nga Micna t’i bashkangjitet një qeverie të koalicionit të gjerë, si hap i domosdoshëm për sigurinë dhe ekonominë e vendit.
Partia Likud e Sharonit fitoi 38 vende në parlament në zgjedhjet e përgjithshme, por që nuk mjaftojnë për formimin e qeverisë.
XS
SM
MD
LG