Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri turk, Abdullah Gul është takuar gjatë ditës me kreun e partisë kryesore opozitare Deniz Baykal, lidhur me krizën irakene.
Qeveria turke duhet të vendosë së shpejti nëse do lejojë trupat amerikane në vend në rast të një lufte me Irakun.
Pas takimit kryeministri turk Gul deklaroi:
“Derisa jemi në një pikë kritike, lidhur me cështjen irakene, i kam treguar zotit Baykal zhvillimet më të fundit dhe i kam dhënë një morri informacionesh. E përsëris se kjo javë është kyc në zhvillimet e mëtejshme”, nënvizoi kryeministri turk.
XS
SM
MD
LG