Ndërlidhjet

TIRANË


Qeveria e Shqipërisë ka bërë të ditur vendimin e saj për dhënien e pashaportave dipllomatike, anëtarëve të familjes mbretërore të ish mbretit Zog me qëllim integrimin e familjes në shoqërinë pos-komuniste.
Në deklaratën e kryeministrit Fatos Nano thuhet se “Shqipëria ka hyrë në një etapë të re, etapën e integrimeve evropiane dhe se familja e mbretit të dikurshëm duhet të jetë pjesë e këtij procesi”.
XS
SM
MD
LG