Ndërlidhjet

NJU DELHI


Kryeministri francez, Jean-Pierre Raffarin, ka deklaruar se kriza irakene “nuk është lojë” dhe “nuk ka përfunduar”, duke kundërshtuar kështu deklaratat e presidentit amerikan Bush.
Raffarin i ka bërë këto komente pas takimit me homologun e tij indian në Nju Delhi.
Edhe Gjermania, Kina e Rusia kanë përsëritur qëndrimin e tyre, kundër një lufte të mundshme në Irak.
XS
SM
MD
LG