Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush, ka diskutuar me homologun e tij kinez, Xhiang Zemin, për krizën me Korenë e Veriut mbi programet e saj bërthamore.
Lidhur më këtë cështje Bush ka deklaruar se “të gjitha opcionet janë mbi tryezë, por sic e kam thënë dhe shumë herë të tjera, unë ende besoj se kjo mund të zgjidhet në rrugë diplomatike dhe ne do vazhdojmë të punojmë në këtë drejtim.”
XS
SM
MD
LG