Ndërlidhjet

BOGOTA


Autoritetet e Kolumbisë njoftojnë se të paktën 20 njerës janë vrarë kurse mbi 100 të tjerë janë plagosur nga një shpërthim i fuqishëm bombe në një klub ekskluziv nate në kryeqytetin Bogota.
Ai klub siç thuhet ka qenë vend- takim i elitës politike dhe financiare kolumbiane si dhe diplomatëve të jashtëm.
Asnjë nga grupet e konfrontuara në luftën civile 40 vjeçare në Kolumbi nuk mori përgjegjësinë për shpërthimin.
XS
SM
MD
LG