Ndërlidhjet

BUJANOC


Gjykata e Vranjës u ka caktuar paraburgim 30 ditësh shtatë shqiptarëve të arrestuar në operacionin e djeshëm policor në Tërnoc të Madh dhe në Konçul, njoftohet nga Bujanoci. Dje u arrestuan 12 persona, nga të cilët pesë u liruan pas marrjes në pyetje.
Ndërkaq, lideri i dikurshëm i UÇPBM-së zyrtarisht të demobiliuar, Shefqet Musliu ka akuzuar zëvendës kryeministrin serb, Nebojsha Çoviq se “me qëllim kishte organizuar aksionet e djeshme që të ketë pretekst”, siç ka vlerësuar, “për të mbajtur forcat ushtarake në Luginën e Preshevës, në kundërshtim me Marrëveshjen e Konçulit”.
XS
SM
MD
LG