Ndërlidhjet

BEOGRAD


Mbi 900 kufoma, që besohet të jenë shqiptarë, viktima të luftës në Kosovë, janë zbuluar në tre varreza masive në Serbi nga qershori i vitit 2001, ka deklaruar zëvendëkryeministri serb, Nebojsha Coviq.
Nën mbikqyrjen e ekspertëve ndërkombëtarë 807 trupa janë nxjerë nga një varr masiv në Batajnicë, pranë Beogradit, 81 nga një varr masiv pranë Noveselos dhe 43 kufoma nga një varr në Bajina Basta, ka thënë Coviq.
XS
SM
MD
LG