Ndërlidhjet

VATIKAN


Zëvendëskryeministri iraken, Tareq Aziz, i ka premtuar Papës Gjon Pali i Dytë, se vendi i tij do të bashkëpunojë ngushtësisht me inspektorët.
Takimi mes Papës dhe Aziz, u zhvillua vetëm disa orë, para diskutimit mbi Irakun në Këshillin e Sigurimit.
XS
SM
MD
LG