Ndërlidhjet

PRAGË


Masa demostruesish u tubuan sot në qytetete anembanë botës për të protestuar kundër luftës së mundshme të prirë nga Shtetet e Bashkuara në Irak.
Protesta kishte në Tajlandë, Korenë Jugore Australi, Zelandë të Re,në Sofje, kurse më të mëdhatë priten në Londër, Romë, Nju Jork dhe Stamboll.
Vetë irakienët iu bashkuan dy demostratave të mëdha në Bagdad.
XS
SM
MD
LG