Ndërlidhjet

STAMBOLL


Vendosja e disa mijëra trupave amerikane në Turqi, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të mundshme në Irak, do të marrë miratimin e parlamentit turk, vetëm pasi Uashingtoni dhe Ankaraja zyrtare të arrijnë një marrëveshje.
Kjo e fundit duhet të saktësojë detajet politike, ushtarake dhe ekonomike të vendosjes së trupave amerikane.
Kështu ka bërë të ditur kryeministri turk, Abdulla Gul.
XS
SM
MD
LG