Ndërlidhjet

JERUSALEM


Zëdhënësit e ushtrisë izraelite bënë të ditur se trupat izraelite vranë sot një antar të grupit militant islamik të Hamasit, pasi ky i fundit refuzoi të dorëzohej, kur ushtarët rrethuan shtëpinë e tij në Bregun Perëndimor.
Gjithashtu ushtria izraelite vazhdoi sot operacionet e kërkimit, si rezultat i të cilave u gjet një tonelatë material shpërthyes në Rripin e Gazës dhe u arrestuan 9 palestinezë që mendohet të jenë përgjegjës për këtë material.
XS
SM
MD
LG