Ndërlidhjet

ANKARA


Shtetet e Bashkuara i kanë thënë sot Turqisë se u nevojitet shumë shpejt një marrëveshje për vendosjen e trupave amerikane në territorin turk në kuadrin e përgatitjeve për një sulm të mundshëm ndaj Irakut.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Ankara, pas bisedimeve me ministrin e Jashtëm turk ka thënë se "koha është kritike" dhe se "dy palët po punojnë për arritjen e një zgjidhje".
XS
SM
MD
LG