Ndërlidhjet

ANKARA


Turqia dhe Shtetet e Bashkuara janë fare pranë një marrëveshje për vendosjen e trupave amerikane në Turqi, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të mundshme në Irak.
Kjo është deklaruar nga ministri i jashtëm turk, Jasir Jakis. Turqia kërkon garanci financiare me shkrim nga Shtetet e Bashkuara, për të përballuar humbjet ekonomike të shkaktuara nga një luftë në Irak, vend fqinj me Turqinë.
XS
SM
MD
LG