Ndërlidhjet

BAGRAM


Zyrtarët e Armatës së Shteteve të Bashkuara thanë se do të mbajnë të njejtin numër të trupave amerikane në Afganistan për të përndjekur liderët e arratisur taliban, edhe nëse shpërthen lufta në Irak.
Në Afgnanistan ndodhen rreth 8000 trupa nga Shtetet e Bashkuara dhe disa mijë forca të aleatëve tjerë.
Akoma nuk dihet se ku gjenden Osama bin Laden dhe Mullah Omar.
XS
SM
MD
LG