Ndërlidhjet

VEST VERVIK/SHTETET E BASHKUARA


Së paku 96 njerës janë konfirmuar të vdekur dhe afro 200 të tjerë të plagosur nga zjarri që shpërtheu të enjten mbrëma në diskotekën e qytetit West Warwick në shtetin federal, Rhode Island.
Autoritetet thanë se disa nga viktimat kishin marrë djegëje fatale apo kanë vdekur për shkak të ngulfatjes me tym.
XS
SM
MD
LG