Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri i jashtëm gjerman, Joschka Fischer ka përsëritur qëndrimin zyrtar të Gjermanisë se duhet të shfrytëzohen metodat jo-luftarake për zgjidhjen e krizës lidhur me Irakun dhe ka thënë se këto metoda akoma nuk janë shterrur.
Në kongresin e partisë së tij të të Gjelbërve, Fischer ka thënë gjithashtu se lufta në Irak do të përforconte duart e terrorizmit ndërkombëtar.
XS
SM
MD
LG