Ndërlidhjet

BEOGRAD


Partia Radikale Serbe organizoi miting në Boegrad që të përcjellë liderin e saj, Vojisllav Sheshel në Gjykatën e Hagës, i akuzuar nga Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime lufte.
Pjesëmarrësit kanë mbajtur pankarta me mbishkrimet, "Serbia akoma ka Sheshela" dhe fotografi të Slobodan Millosheviqit bashkë me të Sheshelit, i cili pat paralajmëruar se nesër udhëton në Hagë.
Nënkryetari i Partisë Radikale Serbe, Tomisllav Nikoliq ka thënë në miting se "Serbia patriotike është krenare për Vojisllav Sheshelin e saj".
XS
SM
MD
LG