Ndërlidhjet

VARSHAVË


Qindra polakë dhe çeçenë protestuan në tre qytete të Polonisë dhe kërkuan ndërprerjen e akisoneve vijuese ushtarake ruse në republikën kryengritëse të Çeçenisë.
Protestuesit, shumica refugjatë çeçenë , mbanin një transparent të gjërë me mbishkrimet "Mjaftë më gjenocid në Çeçeni".
XS
SM
MD
LG