Ndërlidhjet

HAGË


Tribunali i Kombeve të Bashkuara për krime lufte e ka dënuar me 11 vjetë burgim Biljana Pllavshiqin, lideren e dikurëshme të serbëbve të Bosnjës, të akuzuar për krime kundër njerzimit.
Plavshiq kishte pranuar se ishte fajtore për dëbimin dhe vrasjen e myslimanëve dhe kroatëve në Bosnjë- Hercegovinë gjatë viteve 1991 , 92.
XS
SM
MD
LG