Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIK


Ministrat e jashtëm arabë u mblodhën në Egjipt që të përgatisin samitin e arab që mbahet të shtunën dhe që pritet të përqëndrohet rreth Irakut dhe konfliktit izraelito-palestinez.
Ministri palestinez për bashkëpunim ndërkombëtar, Nabil Shaath ka thënë se ata duan të shmangin luftën në Irak dhe "do të donin të shohin zgjidhjen e problemit palestinez sa më parë që është e mundur".
"Lufta nuk zgjidh asnjë problem, ajo krijon probleme të reja'', ka thënë zyrtari palestinez.
XS
SM
MD
LG