Ndërlidhjet

QYTETI I GAZËS


Trupat izraelite të mbështetura nga tanke dhe helikopterë sulmues ndërmorën një operacion në qytetin Khan Younis në jug të Brezit të Gazës, kurse gjatë luftimeve është vrarë një palestinez dhe janë plagosur së paku 35 palestinezë të tjerë dhe dy ushtarë izraelit.
Ushtria izraelite ka shkatërruar ndërtesa dhe objkete tjera për të cilat ajo thotë se shfrytëzohen nga militantë për të goditur qytetet dhe vendbanimet izraelite me bomba dhe raketa të quajtura Qassam.
XS
SM
MD
LG