Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani sërish i ka hedhur poshtë pohimet e zyrtarëve amerikanë se Teherani përpiqet të ndërtojë armë bërthamore.
Zëdhënësi i ministrisë së jashtme, Hamid Reza Asefi tha se programi bërthamor i Iranit është "paqësor dhe transparent".
Dje, sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha se Irani është më afër ndërtimit të armës bërthamore, se ç'mendon Agjencia Ndërkombëtare Bërthamore.
XS
SM
MD
LG