Ndërlidhjet

TOKIO - SEUL


Menjëherë pas fillimit të sulmeve mbështetje për aksionet e koalicionit të drejtuar nga Shtetet e Bashkuara ka shfaqur kryeministri japonez, Koizumi.
"Në këtë cast kuptoj dhe mbështes përdorimin e forcës nga ana e Shteteve të Bashkuara", ka thënë Koizumi në një konferencë shtypi në Tokio, vetëm një orë pas fillimit të sulmeve.
Sulmet ushtarake amerikane të mëngjesit të sotëm, janë mbështetur dhe nga presidenti i Koresë së Jugut, Ro Mu Hjun.
XS
SM
MD
LG