Ndërlidhjet

VARSHAVË


Një njësi e trupave speciale polake po lufton së bashku me trupat amerikano –britanike në zonat përreth qytetit Umr-Kasr, në jug të Irakut.
Polonia ka dërguar 54 trupa speciale dhe 74 ushtarë të specializuar në mbrojtjen kimike, njoftojnë burimet polake.
XS
SM
MD
LG