Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Vendet arabe kanë bërë thirrje për mbledhje emergjente të Këshillit të Sigurimit mbi luftën në Irak.
Ambasadori i Sirisë Mikhail Wehbe tha se grupi i vendeve arabe do të kërkojë nga Këshilli të miratojë një rezolutë për ndërprerjen e menjëhershme të invazionit të Shteteve të Bashkuara në Irak dhe tërheqjen e gjithë trupave të huaja nga Iraku.
XS
SM
MD
LG