Ndërlidhjet

LUBJANË


Kryeministri Sllovenisë, Anton Rop tha sot se Shtetet e Bashkuara kanë bërë gabim kur e kishin futur edhe vendin e tij si pjesë e koalicionit të të vullnetshmëve dhe kishin cakatuar një shumë parash për Slloveninë mbështetur në ate percepcion.
Kryeministri Rop tha se Sllovenia ka kërkuar sqarime nga Uashingtoni.
Ndërkaq, zyrtarët amerikanë kanë thënë se kjo nuk qëndron dhe se madje Uashingtoni i ka hequr ndihmën finansiare Sllovenisë.
XS
SM
MD
LG