Ndërlidhjet

BAGDAD


Armata irakiane ka thënë se do të vazhdojë të ndërmarrë sulme vetëvrasëse kundër forcave të Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë, si nga vullnetarë irakian ashtu edhe vullnetarë tjerë arabë.
Gjenerali Hazem Al-Rawi citohet të ketë thënë se "operacionet e martirizimit" do të vazhdojnë dhe do të bëhen nga irakianë dhe nga "mijëra vullnetarë arabë të cilët kanë arritur në Bagdad".
Al Rawi tha se Iraku ka pranuar mbi 4.000 bombardues vetëvrasës vullnetarë "nga çdo vend arab".
XS
SM
MD
LG