Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ushtria amerikane tha se i vazhdon hetimet nëse municioni i njohur si "bombat klaster" ka vrarë dhjetra civilë dhe plagosur qindra të tjerë gjatë luftimeve në jug të Irakut.
Kryqi i Kuq ndërkombëtar tha se dhjetra civilë janë vrarë dhe të paktën 280 janë plagosur, nga shpërthimi i bombave të tilla në qytetin Hilla.
XS
SM
MD
LG