Ndërlidhjet

PARIS


Kombet e Bashkuara e kanë rolin e tyre në Irakun e pas luftës në fushat humanitare, të rindërtimit dhe vendosjen e pushtetit civil, tha sekretari amerikan i shtetit Colin Powell.
Në intervistën dhënë të përditshmes franceze "Le Figaro", Powell ka thënë se ushtria e Shteteve të Bashkuara do ta marrë përsipër përgjegjësinë për sigurinë dhe integritetin territorial të Irakut.
Sekretari i shtetit gjithashtu ka thënë se ka ardhur koha për pajtimin midis Shteteve të Bashkuara dhe vendeve evropiane që e kundërshtonin luftën.
XS
SM
MD
LG