Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara do të kujdesen për sigurinë pas luftës në Irak, kurse në të do të ketë vend edhe për Kombet e Bashkuara, tha zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë Ari Fleischer.
"Kombet e Bashkuara, sipas gjykimit të presidentit të Shteteve të Bashkuara, duhet dhe do të kenë rolin e tyre. Ato do të përfshihen në rindërtimin e vendit dhe çështjet humanitare, por në parim, për ardhmërinë e Irakut do të vendosin vetë irakienët", tha Fleischer.
XS
SM
MD
LG