Ndërlidhjet

UASHINGTON


Human Rights Watch tha se komandantët irakenë i ekzekutojnë dhe rrahin vartësit e tyre, për të ruajtur disiplinën te trupat në Irakun Verior.
Ushtarë irakienë që u janë dorëzuar forcave kurde thanë se deri tani janë ezekutuar 10 dezerterë.
XS
SM
MD
LG