Ndërlidhjet

ANKARA


Shefat e diplomacive të Turqisë dhe Iranit po takohen për të diskutuar luftën në Irak.
Si Ankaraja dhe Teherani i tremben marrjes nën kontroll të fushave naftëmbajtëse të Kirkukut nga ana e kurdëve, pasi kjo mund të cojë në kërkesa për ndarje. Irani dhe Turqia kanë numër të madh të popullsive kurde brenda territoreve të tyre.
XS
SM
MD
LG