Ndërlidhjet

MOSKË


Konvoji me të cilin po udhëtonte ambasadori rus në Irak është qëlluar dhe për pasojë janë plagosur disa persona.
Ambasadori rus ishte në rrugë drejt Sirisë, pasi kishte lënë Bagdatin, si pasojë e ashpërsimit të luftimeve.
Ministria e jashmte ruse, e cila ka njoftuar për incidentin, ka nënvizuar se nuk dihet se kush ka qëlluar. Komanda amerikane ka konfirmuar se forcat e koalicionit nuk kanë goditur konvojin në fjalë.
XS
SM
MD
LG