Ndërlidhjet

SHANDIGHAR/INDI


Një aeroplan i forcave ajrore të Indisë MiG-21 është rrëzuar në një zonë të banuar të vendit, duke plagosur të paktën 3 vetë.
Para dy ditësh, një aeroplan tjetër MiG-23 u rrëzua në shtetin Punjab, duke vrarë 4 dhe plagosur 7 të tjerë.
Zyrtarët e Mbrojtjes thanë se në 10 vitet e fundit, janë rrëzuar 170 aeroplanë luftarakë të Indisë, të gjithë të prodhimit rus.
XS
SM
MD
LG