Ndërlidhjet

DOHA – KATAR


Burimet e ushtrisë amerikane kanë thënë se Sadam Huseini është fajtor për vrasjen e tre gazetarëve nga zjarri i trupave amerikane.
Gjenerali amerikan Vincent Brooks ka theksuar se Bagdati është një "vendndodhje e rrezikshme për cdokënd" dhe se regjimi i Sadam Huseinit i vë njerëzit para rreziqeve të vazhdueshme.
XS
SM
MD
LG