Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, ka bërë thirrje për qetësi dhe sigurimin e mbrojtjes së civilëve, derisa kanë filluar festimet për rrëzimin e Sadam Huseinit.
Ndërsa Agjencia e Kombeve të Bashkuara për refugjatët, UNHCR, ka kërkuar nga trupat e koalicionit të vendosë rregullin dhe të sigurojë shpërndarjen e ndihmave humanitare.
XS
SM
MD
LG