Ndërlidhjet

GJENEVË


Trupi i punonjësit të Kryqit të Kuq, kanadezit Vatche Arslanian, u gjet gjatë ditës së sotme.
Automjeti me ndihma me të cilin ai po ushëtonte në Bagdat është gjendur dje mes luftimeve ndërmjet forcave të koalicionit dhe atyre irakene, cfarë ka shkaktuar vdekjen e tij.
Burimet e Kryqit të Kuq theksojnë se dhe 12 persona të tjerë kanë humbur jetën në të njëjtin incident.
XS
SM
MD
LG