Ndërlidhjet

SIDNEJ


Kryeministri australian, John Howard, do t'i bashkangjiten Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë në krijimin e një autoriteti për drejtimin e Irakut të pas luftës.
Howard, ndonëse tha se është ende herët të shpallet fitorja, regjimi i Sadam Huseinit ka mbaruar.
XS
SM
MD
LG