Ndërlidhjet

BAGDAD


Përfaqësuesi i policisë në Bagdad, koloneli Mohammed Zaki dhe komandantët amerikanë sot kanë arritur marrëveshje, që prej nesër të fillojnë patrullimet e përbashkëta në kryeqytet.
Ndërkohë, një ushtar amerikan është vrarë nga sulmi kundër forcave amerikane që e ruanin një spital në pjesën perëndimore të Bagdadit.
XS
SM
MD
LG